Dwóch mężczyzn zatrzymanych z narkotykami. Jeden miał marihuanę, drugi amfetaminę

wtorek, 4.10.2022 12:24 119 0

Dwie osoby zatrzymali w ciągu ostatnich 24 godzin za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany oraz środków psychotropowych w postaci amfetaminy wałbrzyscy policjanci. Obaj mężczyźni wpadli w centrum Wałbrzycha. Pierwszy z mężczyzn trafił w ręce funkcjonariuszy z zespołu wywiadowców, a drugi policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy. O losie obu podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

Policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy podczas pełnienia służby zauważyli na terenie jednej z posesji w centrum miasta mężczyznę, który na widok mundurowych zaczął dziwnie się zachowywać. W pewnym momencie sięgnął do kieszeni, wyciągnął foliowy woreczek z zawartością suszu roślinnego i próbował go połknąć. Funkcjonariusze jednak podczas podjętej interwencji nie dopuścili do tego. Po przebadaniu okazało się, że 34-letni mężczyzna miał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

Dzisiaj nad ranem natomiast policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedno z mieszkań w Śródmieściu. Tam w ich ręce wpadł 28-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna miał schowany w mieszkaniu woreczek z białym proszkiem. Funkcjonariusze ustalili, że były to środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Obaj mężczyźni staną teraz przed sądem. Za posiadanie środków zabronionych prawem wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanym grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)