komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Dwóch kierujących zatrzymanych z sądowymi zakazami, kolejny pod wpływem alkoholu

wtorek, 10.11.2020 11:49 , komentarze: 0 , odsłony: 182
kategorie artykułu:

W ciągu 24 godzin wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów pomimo orzeczonych przez sąd zakazów kierowania pojazdami. W poniedziałek wieczorem w ręce mundurowych wpadł również kierujący znajdujący się pod wpływem alkoholu.

Wałbrzyscy policjanci wyeliminowali kolejnych nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiedli nie mając prawa jazdy. Pierwszego z nich funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali w Wałbrzychu przy ul. 1 Maja w niedzielę przed godziną 21:00. 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz prowadzenia pojazdów do lutego 2021 roku.

W poniedziałek wieczorem - w ręce tym razem policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy - wpadł 21-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna jechał samochodem osobowym pomimo wydanych przez ten sam sąd dwóch zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi - w tym przypadku łącznie do grudnia 2022 roku. Przestępca drogowy był również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca pobytu.

Tego samego dnia po godzinie 20:00 funkcjonariusze ruchu drogowego na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu sprawdzili stan trzeźwości 47-latka. Wałbrzyszanin jadący samochodem osobowym miał blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze kierowany przez niego pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.

Dwaj kierujący zatrzymani przez policjantów z obowiązującymi zakazami do kierowania pojazdami mogą teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat. Wałbrzyszaninowi znajdującemu się po użyciu alkoholu grozi kara aresztu, wysoka grzywna oraz długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.1.2021 09:47
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele