komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Dwóch kierujących z cofniętymi uprawnieniami zatrzymanych

wtorek, 4.8.2020 09:23 , komentarze: 0 , odsłony: 116
kategorie artykułu:

Dwóch kierujących z cofniętymi uprawnieniami zatrzymali w miniony weekend wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy.

Pierwszy z mężczyzn wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego z Wałbrzycha w piątek przed godziną 15 na ul. Uczniowskiej. 32-letni mieszkaniec tego miasta decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami wydaną miał przez Starostę Nowodworskiego. Drugi z kierujących w sobotę po godzinie 8:00 poruszał się samochodem ul. Świdnicą w Wałbrzychu. 32-latek również nie zastosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień, tym razem wydanej w 2012 roku przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego.

Policjanci przypominają:
W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

środa, 16.9.2020 11:23
niedziela, 13.9.2020 08:48
wtorek, 8.9.2020 10:25
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele