Dwóch kierujących "na zakazach" zatrzymanych podczas świątecznego weekendu

wtorek, 6.4.2021 12:16 105 0

Wałbrzyscy oraz boguszowscy policjanci w minioną weekend zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i wsiedli „za kółko” samochodów osobowych. Teraz obaj mężczyźni staną przed sądem.

Funkcjonariusze przez cały czas zwracają szczególną uwagę na przestępców drogowych. Podczas długiego świątecznego weekendu wyeliminowali z ruchu dwóch tego typu kierujących. W sobotę około godziny 08:30 przy ul. Kusocińskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Posiadał on wydany w tym roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz kierowania pojazdami. W niedzielę około godziny 10:30 natomiast w Grzędach w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach wpadł 20-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który miał aktywny zakaz sądowy już od 2019 roku.

Przypominamy, że w przypadku popełnienia przestępstwa jazdy pomimo orzeczonego przez sąd zakazu sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Dlatego apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pond numerem 112, które przekaże informacje najbliższej jednostki Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz