komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Dwóch kierujących bez uprawnień zatrzymanych

wtorek, 24.11.2020 09:08 , komentarze: 0 , odsłony: 132
kategorie artykułu:

Dwóch kierujących z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami zatrzymali w poniedziałek wałbrzyscy policjanci. Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy.

23 listopada dwóch mężczyzn poruszało się samochodami ulicami Wałbrzycha bez prawa jazdy. 31-letni mieszkaniec Mieroszowa został zatrzymany przed godziną 10:00 na ul. Stacyjnej przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Wieczorem – po godzinie 19:00 - policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy kontrolowali natomiast 43-letniego mieszkańca Wałbrzycha na ul. 1 Maja. Obaj - pierwszy decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego, a drugi Prezydenta Miasta Wałbrzycha - mieli cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają. W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego, który nigdy nie miał uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.
Przypominamy, że za jazdę pomimo już cofniętych uprawnień – tak jak w podanych powyżej przypadkach - z powodu np. wcześniejszej jazdy w stanie nietrzeźwości, kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.1.2021 09:47
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki