komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Dwóch kierujących bez uprawnień zatrzymanych

poniedziałek, 19.10.2020 09:40 , komentarze: 0 , odsłony: 149
kategorie artykułu:

Dwóch kolejnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich samochodów wsiedli bez prawa jazdy zostało zatrzymanych przez wałbrzyskich policjantów. Tym razem dwaj wałbrzyszanie jechali „dostawczakami” z cofniętymi uprawieniami do kierowania pojazdami.

Pierwszy z mężczyzn – 44-latek – wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego około godziny 9:30 na ul. Blankowej w Wałbrzychu. Drugi z zatrzymanych mieszkańców miasta to 38-latek, którego funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu kontrolowali na ul. Głównej w Wałbrzychu około godziny 13:00. W trakcie czynności mundurowi w obu przypadkach ustalili, że mężczyźni - pierwszy decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego, a drugi Prezydenta Miasta Wałbrzycha - mieli cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają. W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego, który nigdy nie posiadał uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, a ten ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Przypominamy, że za jazdę pomimo już cofniętych uprawnień – tak jak w podanych powyżej przypadkach - kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.11.2020 09:57
poniedziałek, 16.11.2020 09:55
poniedziałek, 16.11.2020 09:53
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki