komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Dwóch kierujących bez uprawnień zatrzymanych

środa, 30.9.2020 09:07 , komentarze: 0 , odsłony: 137
kategorie artykułu:

Dwóch kierujących – jednego z wydanym sądowym zakazem kierowania pojazdami, drugiego z cofniętymi uprawnieniami - zatrzymali wałbrzyscy policjanci. W ręce funkcjonariuszy wpadł również poszukiwany mężczyzna, który podejrzewany był o tego typu przestępstwa w ruchu drogowym. 

Pierwszy z kierujących został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w poniedziałek około godziny 8:30 na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. 37-letni wałbrzyszanin poruszał się samochodem dostawczym pomimo wydanej od 2016 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami. Drugi z mężczyzn wpadł w ręce funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy przed godziną 12:00 na ul. Młynarskiej. 24-latek miał wydane w latach 2019 i 2020 przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu dwa zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Chwilę później policjanci pierwszego komisariatu legitymowali 31-latka poszukiwanego za jazdę pomimo decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami wydanej przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego. W trakcie wykonywanych z mężczyzną czynności mundurowi udowodnili podejrzanemu popełnienie trzech takich przestępstw na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. 31-letni mieroszowianin przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Policjanci przypominają:

W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który to ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.11.2020 09:57
poniedziałek, 16.11.2020 09:55
poniedziałek, 16.11.2020 09:53
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki