Dwóch kierujących bez uprawnień zatrzymanych

poniedziałek, 20.4.2020 11:44 402 0

Dwóch kierujących, którzy nie mieli uprawnień do kierowania pojazdami, zatrzymali w miniony weekend wałbrzyscy i boguszowscy policjanci. Jeden z mężczyzn odpowie teraz za poruszanie się samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, a drugi za jazdę pomimo wydanego przez sąd zakazu.

Dwóch kierujących – jeden z cofniętymi uprawnieniami, drugi z wydanym przez sąd zakazem kierowania pojazdami – trafiło w ręce funkcjonariuszy. Pierwszy z nich w sobotę poruszał się samochodem osobowym pomimo wydanej przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. 43-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany około godziny 12:30 na ul. II Armii przez funkcjonariuszy ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy.

Drugi z mężczyzn wpadł w ręce policjantów z Boguszowa-Gorc w sobotę około godziny 15:00 na ul. Kossaka w tej miejscowości. 39-latek miał wydany na najbliższe cztery lata zakaz poruszania się  wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Policjanci po raz kolejny przypominają:
W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.
Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)