komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 28 października 2020

Szymona, Tadeusza


Dwóch kierujących bez prawa jazdy zatrzymanych

wtorek, 8.9.2020 09:54 , komentarze: 0 , odsłony: 120
kategorie artykułu:

Dwóch kierujących – jednego z wydanym sądowym zakazem kierowania pojazdami, drugiego z cofniętymi uprawnieniami - zatrzymali w ostatnich dniach policjanci z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. 

Pierwszy z kierujących został zatrzymany przez policjantów z Głuszycy w piątkowy późny wieczór - około godziny 23:00 - na ul. Pomorskiej w tej miejscowości. 24-latek poruszał się samochodem osobowym pomimo wydanego w tym roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Drugi z mężczyzn wpadł w ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego w niedzielę po godzinie 19:00 na ul. Bystrzyckiej w Wałbrzychu. 32-latek miał wydaną od 2012 roku przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego decyzję o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają:

W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który to natomiast ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.10.2020 09:40
wtorek, 13.10.2020 09:33
poniedziałek, 5.10.2020 11:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz