Dwóch 17-latków pobiło swojego znajomego na oczach policjantów

piątek, 2.12.2022 17:28 1145 0

Dwóch 17-latków trafiło w miniony wtorek późnym wieczorem w ręce wałbrzyskich policjantów, po tym jak w centru miasta dokonało pobicia swojego znajomego. Młodzi mężczyźni, pomimo iż nie są jeszcze pełnoletni, znajdowali się pod wpływem alkoholu. Na podstawie Kodeksu karnego odpowiedzą już jednak, jak dorośli, za popełnienie przestępstwa. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek w godzinach wieczornych wałbrzyscy policjanci wykonywali czynności procesowe przy kryminalnym zdarzeniu na pl. Grunwaldzkim w Wałbrzychu. Po godzinie 21:00 w grupie gapiów w pewnym momencie doszło do scysji, która ostatecznie przerodziła się pobicie. Dwóch 17-latków w tłumie zauważyło swojego znajomego. Nie patrząc na to, że obok znajdują się funkcjonariusze oraz inny przechodnie, obaj zaczęli bić 19-latka rękoma i kopać nogami po cały ciele.

Wałbrzyscy policjanci ruszyli pokrzywdzonemu z pomocą. Agresorzy zostali obezwładnieni przez mundurowych i zatrzymani. Ostatnie godziny spędzili w dwóch różnych celach wałbrzyskiej komendy. Jeden z nich był kompletnie pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Drugi znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Na szczęście pobitemu 19-latkowi nic poważnego się nie stało.

W toku wykonanych w czwartek czynności procesowych policjanci ustalili, że w ten właśnie sposób młodzi przestępcy chcieli wymierzyć karę pokrzywdzonemu, z którym byli skonfliktowani. Obaj przyznali się do popełnionego czynu. Za pobicie grozi im kara trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo obaj otrzymali mandaty karne w kwocie 500 złotych za zakłócanie spokoju i porządku publicznego.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)