Dwie osoby zatrzymane za narkotyki

środa, 10.4.2024 12:24 164 0

Wałbrzyscy oraz głuszyccy policjanci zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie kolejno środki odurzające w postaci marihuany oraz środki psychotropowe w postaci amfetaminy. 

9 kwietnia po godzinie 17:00 policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy podczas patrolu rejonu Walimia zauważyli na terenie jednej z posesji w tej miejscowości młodego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Szybko potwierdziło się, że 18-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał przy sobie niewielkie ilości zielonego suszu roślinnego. Tester u technika kryminalistyki potwierdził, że była to marihuana.

Kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy na jednej z ulic Boguszowa-Gorc wylegitymowali 26-latka i sprawdzili, czy i on nie posiada przy sobie substancji zabronionych prawem. Przy tym mieszkańcu powiatu wałbrzyskiego mundurowi również znaleźli narkotyki. Badanie wykonane przez technika kryminalistyki wykazało, że była to amfetamina.

Obaj podejrzani tego samego wieczora usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwa narkotykowe mogą teraz trafić za karty więzienia na najbliższe 3 lata. O ich losie zadecyduje sąd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)