Dwie osoby zatrzymane za kradzieże

piątek, 15.9.2023 12:17 152 0

Dwóch złodziei zatrzymali 14 września wałbrzyscy policjanci pierwszego komisariatu. W ręce funkcjonariuszy najpierw wpadł 28-latek, a następnie 29-latek. Funkcjonariusze udowodnili pierwszemu z mężczyzn, że w kwietniu tego roku z jednego z lombardów na Piaskowej Górze ukradł telefon komórkowy. Drugi podejrzany odpowie natomiast za trzy kradzieże sklepowe, których dokonał w okresie od 8 do 13 lipca tego roku. Wtedy to z jednego z marketów na Podzamczu zniknęła spora ilość produktów spożywczych i przemysłowych. Obaj podejrzani już usłyszeli zarzuty i za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze ustalili, że to 28-letni wałbrzyszanin 15 kwietnia tego roku wszedł do jednego z lombardów przy ul. Długiej i ukradł z niego telefon komórkowy o wartości blisko 600 złotych. Mężczyzna wczoraj został zatrzymany na terenie wałbrzyskiej „mijanki” na Białym Kamieniu. Podczas czynności procesowych wałbrzyszanin przyznał się do popełnionego czynu i złożył stosowne wyjaśnienia. Teraz za kraty więzienia może trafić na 5 lat.

Drugi z zatrzymanych tego dnia za kradzieże mężczyzn to 29-letni wałbrzyszanin. Policjanci w wyniku prowadzonych czynności procesowych ustalili, że mężczyzna w okresie od 8 do 13 lipca tego roku trzykrotnie w krótkich odstępach czasu wychodził z marketu usytuowanego przy ul. Palisadowej na Podzamczu z różnego rodzaju produktami spożywczymi i przemysłowymi nie płacąc za zakupy. Starty w tym przypadku oszacowane zostały na łączną kwotę ponad 600 złotych. Podejrzany również przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu również kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)