Dwie osoby zatrzymane z narkotykami

poniedziałek, 12.4.2021 11:44 321 0

Dwie osoby zostały zatrzymane w ostatnich dniach za posiadanie narkotyków. Jedna z podejrzanych – 44-letnia kobieta – odpowie dodatkowo za handel środkami psychotropowymi oraz odurzającymi. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mieszkanka Głuszycy została tymczasowo aresztowana na okres najbliższych trzech miesięcy.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w poprzedni czwartek wieczorem w Głuszycy. Dzielnicowi z tej miejscowości wraz z policjantami ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy w wyniku realizacji informacji własnych odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Włókniarzy i zatrzymali tam 44-letnią mieszkankę powiatu wałbrzyskiego. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli przy kobiecie narkotyki w postaci amfetaminy, z których można było wykonać 35 porcji handlowych tych środków psychotropowych. W toku dalszych działań procesowych mundurowi postawili kobiecie zarzut sprzedaży narkotyków innym osobom. Decyzją wałbrzyskiego sądu 44-latka została już tymczasowo aresztowana i dzisiaj zostanie przewieziona do Aresztu Śledczego we Wrocławiu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Wczoraj natomiast policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali na ul. Wysockiego w Wałbrzychu do kontroli drogowej samochód osobowy. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wylegitymowali osoby znajdujące się w pojeździe. Przy jednym z pasażerów – 20-letnim wałbrzyszaninie – znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy oraz marihuany. Można było z nich wykonać łącznie ponad 80 porcji handlowych tych środków psychotropowych oraz odurzających. Za posiadanie narkotyków młody mężczyzna może trafić za karty więzienia na 3 lata.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz