Dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości wpadły w ręce policjantów

czwartek, 30.11.2023 08:38 302 0

Dwoje kolejnych poszukiwanych trafiło w ostatnich godzinach w ręce wałbrzyskich policjantów. 29-letnia wałbrzyszanka oraz 46-letni mieszkaniec naszego miasta, w związku z prawomocnymi wyrokami sądowymi, nie stawili się w wyznaczonych terminach w zakładach karnych. Kobieta została skazana przez sąd za paserstwo, a mężczyzna za posiadanie narkotyków.

W środę po godzinie 9:00 dzielnicowi pierwszego komisariatu udali się do Śródmieścia. To właśnie tam, w jednym z mieszkań przy ul. Mickiewicza, miała przebywać osoba poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości. W trakcie legitymowania szybko potwierdziło się, że 29-letnia mieszkanka naszego miasta wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu została skazana na 60 dni pozbawienia wolności za paserstwo. Wałbrzyszanka jeszcze tego samego dna trafiła do Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu.

Tego samego dnia około godziny 18:00 policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się natomiast na Sobięcin, gdzie w jednym z mieszkań przy ul. 1 maja zatrzymali 46-letniego wałbrzyszanina, który był poszukiwany celem osadzenia w więzieniu na najbliższy rok, po tym jak został skazany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi, a w czwartkowe przedpołudnie trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Następnie zostanie przewieziony do wyznaczonego zakładu karnego w Polsce.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)