Dwie kolizje, dwóch nietrzeźwych kierowców

wtorek, 14.4.2020 09:45 1541 1

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego podczas minionych świąt zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących, którzy w wyniku upojenia alkoholowego doprowadzili do – na szczęście niegroźnych w skutkach - kolizji drogowych. Policja przypomina, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi m.in. kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pierwszy z kierujących - 55-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego - został zatrzymany już w piątek w godzinach popołudniowych w Jugowicach. Mężczyzna mając 2,12 promila alkoholu w organizmie wjechał kierowanym przez siebie pojazdem w zaparkowany na terenie jednej z posesji samochód. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy kat. B.

Dzień później - tym razem przed godziną 23:00 - funkcjonariusze „drogówki” na ul. Orkana w Wałbrzychu zatrzymali 28-letnią mieszkankę Wałbrzycha, która uderzyła kierowanym przez siebie samochodem osobowym w latarnię miejską. Badanie wykazało u kobiety 2,41 promila alkoholu w organizmie. Po wykonanych na miejscu czynnościach samochód 28-latki trafił na parking strzeżony.

Oboje sprawcy staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowych 28-latce oraz 55-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Okazuje się, że pomimo codziennych apeli wałbrzyszanie wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia wzmożonych, codziennych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. 
Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informację dyżurnemu wałbrzyskiej komendy, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Przypominamy. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

za poniedziałek, 20.04.2020 10:43
zawsze na Orkana.