Dwaj nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

środa, 22.4.2020 09:25 365 0

Wałbrzyscy policjanci podczas ostatniego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich w stanie upojenia alkoholowego doprowadził do – na szczęście niegroźnej w skutkach – kolizji, a przy okazji posiadał wydany przez sąd zakaz kierowania pojazdami. Obaj mężczyźni mogą teraz trafić za kraty więzienia.

Pierwszy z kierujących - 48-letni mieszkaniec Wałbrzycha - został zatrzymany przez dzielnicowych piątego komisariatu w sobotę w godzinach przedpołudniowych na ul. Chałbińskiego w Wałbrzychu. Mężczyzna miał 2,40 promila alkoholu w organizmie. W momencie kontroli funkcjonariusze zatrzymali wałbrzyszaninowi prawo jazdy kat. B.

Dzień później – około godziny 18 – w ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego w Sokołowsku wpadł 31-letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna rozbił kierowany przez siebie samochód osobowy zjeżdżając z jezdni. Badanie wykazało u podejrzanego 2,40 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że 31-latek miał wydany prawomocny zakaz do kierowania pojazdami na okres najbliższych 36 miesięcy.  Po wykonanych na miejscu czynnościach samochód mężczyzny trafił na parking strzeżony, a kierujący do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy.

Obaj sprawcy staną teraz przed sądem. Pierwszy z nich za jazdę w stanie nietrzeźwości może trafić za kraty więzienia na dwa lata. Grozi mu także wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Drugiemu z mężczyzn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informację dyżurnemu wałbrzyskiej komendy, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Przypominamy. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogę w ostateczności zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)