Dwaj głuszyczanie zatrzymani za kradzież rur instalacji gazowych

wtorek, 29.11.2022 17:45 403 0

Policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy bezpośrednio po zgłoszeniu ustalili, kto jest sprawcą kradzieży rur instalacji gazowej z terenu jednej z remontowanych w tej miejscowości posesji i zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn. To 28 i 31-latek – dwaj głuszyczanie. Jeden z nich podczas legitymowania próbował wprowadzić w błąd policjantów podając się za własnego brata. W trakcie przeszukania wytypowanych przez funkcjonariuszy miejsc, mundurowi odzyskali sporą część skradzionego mienia.

O tym, że z terenu remontowanego budynku przy ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy zginęły pochodzące z demontażu rury instalacji gazowej, a także inne wartościowe przedmioty o łącznej wartości 4,5 tysięcy złotych, policjanci zostali poinformowani wczoraj przed południem. Mundurowi od razu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za kradzieżą.

Działania operacyjne przeprowadzone przez głuszyckich funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie sprawców przestępstwa w ciągu kilku kolejnych godzin. 28-latek wpadł w rejonie miejsca zdarzenia. Próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy podając się za brata. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że policjanci wiedzą kim jest. 31-latek został natomiast zatrzymany przy ul. Bohaterów Getta.

W toku wykonanych czynności mundurowi wytypowali skup złomu, a także jedną z posesji, gdzie znaleźli sporą część utraconych w wyniku procederu przestępczego przedmiotów.

Teraz obaj głuszyczanie za kradzież mogą trafić za kraty wiezienia. 31-latek na 5 lat, a 28-latek na 7,5 roku, gdyż działał w warunkach recydywy. O losie podejrzanych zadecyduje sąd.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)