Dwa zgłoszenia o zaginięciu osób w ciągu jednej doby

piątek, 16.7.2021 10:27 0

Dwa zgłoszenia o zaginięciu schorowanych osób otrzymali w ciągu ostatniej doby wałbrzyscy policjanci. Na szczęście ani 68-latkowi, który po południu oddalił się z jednej z placówek medycznych na Piaskowej Górze, ani 82-latkowi, który wyszedł wieczorem z miejsca zamieszkania i do godzin nocnych nie wrócił do domu, nic się nie stało. Pierwszy z mężczyzn został odnaleziony dzięki jednej z mieszkanek Wałbrzycha. Kobieta zainteresowała się zagubionym wałbrzyszaninem idącym bez butów w samych skarpetkach w rejonie ul. Stacyjnej i Jachimowicza w Wałbrzychu. Na drugiego z zaginionych dzisiaj w środku nocy natrafili natomiast zaalarmowani przez policjantów pracownicy obsługujący miejski monitoring. Dzięki operatorom policyjny patrol odnalazł seniora w dzielnicy Sobięcin.

14 lipca około godziny 15:30 do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zgłosiła się kobieta. Wałbrzyszanka oświadczyła, że jej schorowany ojciec zaginął. Godzinę wcześniej miał oddalić się z placówki medycznej na Piaskowej Górze i udać w nieznanym kierunku. Podjęte przez policjantów natychmiastowe działania pozwoliły na uzyskanie wizerunku mężczyzny, a także na ustalenie, w którym kierunku się udał. Rozpoczęły się poszukiwania. Szybko jednak zostały zakończone. Około godziny 17:15 Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrało telefon od zaniepokojonej mieszkanki Wałbrzycha. Dyspozytor w słuchawce usłyszał od kobiety, że w rejonie ul. Stacyjnej i Jachimowicza napotkała ona mężczyznę w skarpetkach, bez obuwia i nie może się z nim porozumieć. Zaalarmowani policjanci pierwszego komisariatu od razu udali się na miejsce zgłoszenia. Podczas wykonywanych czynności ustalili, że to właśnie poszukiwany przez nich zaginiony mężczyzna. W tej sytuacji, jak się okazało, jeden telefon od mieszkanki Wałbrzycha przyczynił się do uratowania 62-latkowi życia.

Kilka godzin później – w środku nocnych – również do pierwszego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że jego 82-letni ojciec dzień wcześniej około godziny 18:30 wyszedł z miejsca zamieszkania na Piaskowej Górze, udając się na pobliskie ogródki działkowe, i do tej pory nie wrócił. Policjanci po raz kolejny nawiązali współpracę z wieloma instytucjami. W tym przypadku pomocny okazał się monitoring miejski. Już po chwili jego pracownicy zauważyli pasującego do rysopisu mężczyznę w rejonie ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu. Tym samym po godzinie 3:00 w dzielnicę Sobięcin udali się policjanci. Podczas czynności potwierdziło się, że legitymowany mężczyzna to zaginiony 82-letni wałbrzyszanin.

Na bazie tych przykładów apelujemy. Nie bądźmy obojętni. Prosimy o informowanie Policji o każdej zauważonej osobie, np. leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, czy w każdym innym miejscu, która może być schorowana lub niezdolna do samodzielnej egzystencji, a w danym momencie jest sama. Być może nasza wspólna pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia – tak jak to miało miejsce w podanych powyżej przypadkach.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)