Dwa zdarzenia drogowe i kolejni przestępcy drogowi zatrzymani

wtorek, 7.12.2021 12:05 424 0

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego podczas minionego weekendu prowadzili działania „Trzeźwość” i zatrzymali dwóch kompletnie pijanych mężczyzn, którzy w wyniku upojenia alkoholowego doprowadzili do poważnie wyglądających, ale na szczęście niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Jeden ze sprawców oddalili się nawet z miejsca kolizji. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze nie wszystkim wsiadającym „za kółko” pod wpływem alkoholu i przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości można trafić za kraty wiezienia na 2 lata.

Pierwszy z kierujących - 30-letni mieszkaniec Wałbrzycha - został zatrzymany w sobotnią noc. Mężczyzna po godzinie 1:00 na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Wiśniową podczas skręcania w prawo stracił panowanie nad kierowanym przez siebie samochodem osobowym i uderzył przodem pojazdu w znak drogowy oraz stalowe ogrodzenie. Na miejscu policjanci ustalili, że podejrzany był kompletnie pijany. Wałbrzyszanin wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze ustalili, że 30-latek miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy za tego typu czyn.

W niedzielny poranek funkcjonariusze „drogówki” udali się na ul. Wańkowicza w Wałbrzychu, gdzie inny kierujący miał wjechać w latarnię uliczną, po czym odjechać z miejsca zdarzenia. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze nieopodal zatrzymali nietrzeźwego kierującego, a przy ul. Osiedle Robotnicze znaleźli zaparkowany uszkodzony samochód osobowy. Badanie wykazało, że sprawca zdarzenia miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, dlatego funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pojazd podejrzanego trafił na policyjny parking strzeżony do dalszych celów procesowych, a sam 32-latek do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie dzisiaj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Oczywiście odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informację dyżurnemu wałbrzyskiej komendy, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Przypominamy. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)