Dwa zakrapiane spotkania i ich tragiczne skutki. Tymczasowy areszt dla podejrzanych

wtorek, 27.4.2021 11:43 454 0

W poprzednim tygodniu policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy przeprowadzili dwie poważne interwencje i zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn. W pierwszym z przypadków w środę późnym wieczorem w ręce funkcjonariuszy wpadł pijany 69-latek. Podejrzany dwukrotnie ugodził nożem młodszego o rok kolegę, z którym wcześniej spożywał alkohol. W piątkowy wieczór natomiast mundurowi zatrzymali 38-latka. I on podczas zakrapianej imprezy pokłócił się z 63-letnim znajomym, uderzył go w twarz, a następnie zepchnął ze schodów. Obaj pokrzywdzeni z poważnym obrażeniami ciała trafili do szpitala. Sprawcy natomiast decyzjami sądu za popełnione przestępstwa ostatecznie zostali tymczasowo aresztowani.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 21 kwietnia po godzinie 22:30 w jednym z mieszkań przy ul. Łukasiewicza w Głuszycy. Wtedy to podczas libacji alkoholowej pomiędzy 68, a 69-latkiem doszło do kłótni. Starszy z mężczyzn nie wytrzymał, złapał za nóż i dwukrotnie dźgnął nim swojego kolegę. Następnie wyrzucił pokrzywdzonego na korytarz. Miejscowi policjanci po uzyskaniu zgłoszenia niezwłocznie udali się na miejsce interwencji i po siłowym wejściu do mieszkania, zatrzymali sprawcę przestępstwa. W toku wykonanych czynności procesowych mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania u 68-latka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu teraz kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu podejrzany został tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące. Policjanci ustalili, że w momencie zdarzenia 69-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

23 kwietnia po godzinie 19:30 funkcjonariusze z Głuszycy otrzymali zgłoszenie o podobnym incydencie przy ul. Bohaterów Getta w tej miejscowości. 38-letni głuszyczanin również podczas libacji alkoholowej pokłócił się z 63-latkiem i na korytarzu, najpierw uderzył go w w twarz, a następnie zepchnął ze schodów, powodując u niego poważne obrażenia głowy. Policjanci podczas wykonywanych czynności ustalili, że podejrzany miał 2,85 promila alkoholu w organizmie. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu sprawca został tymczasowo aresztowany na okres jednego miesiąca. 38-latek odpowie za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego, za co może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz