komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 23 marca 2019

Pelagii, Oktawiana

Dwa wypadki z udziałem motocyklistów

wtorek, 7.8.2018 09:14 , komentarze: 1 , odsłony: 1575
kategorie artykułu:

Do dwóch poważnych zdarzeń z udziałem motocyklistów doszło w niedzielę wieczorem na terenie powiatu wałbrzyskiego. W Łącznej kierujący jednośladem utracił panowania nad kierowanym przez siebie pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku wypadku odniósł poważne obrażenia ciała. Mundurowi ustalili, że był nietrzeźwy. W Chwaliszowie natomiast miało miejsce czołowe zderzenie motocykla z samochodem osobowym. Niestety ten wypadek zakończył się tragicznie w skutkach. Motocyklista zmarł pomimo reanimacji. W związku z tym zdarzeniami wałbrzyscy policjanci po raz kolejny przypominają – nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu i stosujmy się do przepisów Kodeksu Drogowego! To pozwoli nam zmniejszyć ryzyko wypadku drogowego.

O pierwszym ze zdarzeń wałbrzyscy policjanci zostali poinformowani 5 sierpnia około godziny 19:00. Funkcjonariusze, którzy przybyli do Łącznej ustalili, że 27-letni kierujący motocyklem na drodze powiatowej 3385D stracił panowanie nad jednośladem i zjechał z jezdni na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Okazało się, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego był nietrzeźwy. Miał 2,70 promila alkoholu w organizmie i w stanie ciężkim, zagrażającym życiu trafił do szpitala. 

Do drugiego, tym razem czołowego wypadku podczas wymijania doszło około godziny 20:30 na łuku drogi W375, na wjeździe do Chwaliszowa od strony Starych Bogaczowic. W zdarzeniu tym brali udział 45-letni motocyklista oraz 24-letni kierujący samochodem osobowym – obaj mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego. Niestety 45-latek pomimo udzielonej mu pomocy medycznej zmarł. Policjanci do wczesnych godzin porannych z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych prowadzili czynności na miejscu zdarzenia i ustalają obecnie wszystkie okoliczności zderzenia się obu pojazdów. Badanie kierującego samochodem osobowym wykazało, że mężczyzna w momencie zdarzenia był trzeźwy. 

Zaistniałe wypadki to kolejne przykłady na to, jak ważne są działania prewencyjne prowadzone przez wałbrzyską Policję. To między innymi akcje  „Trzeźwy poranek”, podczas których funkcjonariusze eliminują z ruchu kierujących wsiadających za kółko po spożyciu alkoholu. Warto wrócić więc do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie wypadku drogowego grożą wysokie kary. Poza tą finansową sąd na podstawie art. 42 Kodeksu Karnego może orzec lub orzeka zakaz kierowania pojazdami. Najpoważniejszą konsekwencją jazdy w stanie nietrzeźwości, a także spowodowania wypadku drogowego jest na podstawie Kodeksu Karnego kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

O zasadach bezpieczeństwa powinni pamiętać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, jednak  to właśnie motocykliści są narażeni na poważne w skutkach konsekwencje związane ze zdarzeniami drogowymi, gdyż są ich niechronionym uczestnikami. Dlatego pamiętajmy, że podczas jazdy jednośladem należy mieć odpowiednio dobrany i właściwie założony na głowie kask ochronny, a także warto stosować profesjonalną odzież ochronną na całe ciało przygotowywaną specjalnie dla motocyklistów.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
środa, 13.3.2019 09:24
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele