Dwa wypadki z udziałem jednośladów

wtorek, 27.7.2021 11:59 722 0

Do dwóch wypadków z udziałem jednośladów doszło w poniedziałek na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. W Jedlinie-Zdroju kierujący samochodem osobowym na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście, a w Wałbrzychu na ul. Wrocławskiej wyjeżdżający pojazdem z terenu jednego z przedsiębiorstw mężczyzna potrącił poruszającego się drogą dla rowerów rowerzystę.

O pierwszym ze zdarzeń wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego poinformowani zostali wczoraj, 26 lipca około godziny 13:40. Funkcjonariusze, którzy przybyli do Jedliny-Zdroju ustalili, że 41-letni mieszkaniec Gdyni skręcając samochodem osobowym w lewo, na ul. Kłodzkiej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego kierunku motorowerzyście. W wyniku wypadku 70-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego trafił do szpitala, na szczęście z obrażeniami nie zagrażającymi jego życiu. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Do drugiego, poważnie wyglądającego zdarzenia, doszło około godziny 15:00 na Szczawienku. 68-letni wałbrzyszanin włączając się do ruchu z terenu jednej z firm, nie zauważył jadącego drogą dla rowerów 34-letniego rowerzysty i potrącił go. Po tym zdarzeniu kierujący jednośladem również przewieziony został do szpitala, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Badania na zawartość alkoholu w organizmie wykazały, że obaj mężczyźni byli trzeźwi.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)