Dwa poważnie wyglądające zdarzenia na terenie powiatu wałbrzyskiego

poniedziałek, 12.2.2024 12:22 676 1

Do dwóch poważnych zdarzeń drogowych doszło w minioną sobotę na drogach powiatu wałbrzyskiego. Najpierw – około godziny 11:00 – na skrzyżowaniu w Nowym Julianowie zderzył się samochód osobowy z dostawczym, a około godziny 14:30 na skrzyżowaniu pomiędzy Czarnym Borem, Boguszowem-Gorcami, a Jabłowem doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Pamiętajmy, aby z dróg korzystać w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu. Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

W sobotę około godziny 11:00 kierujący samochodem osobowym mężczyzna, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mieszkańcowi Pogorzały jadącemu samochodem dostawczym drogą wojewódzką W379. Na szczęście przy tym zdarzeniu nikomu nic poważnego się nie stało. Obaj kierujący byli trzeźwi. Wałbrzyszanin za doprowadzenie do kolizji drogowej ukarany został mandatem karnym w kwocie 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Policjanci ruchu drogowego odebrali dowód rejestracyjny mniejszego z pojazdów za uszkodzenia.

Do wypadku natomiast doszło tego samego dnia około godziny 14:30. Wtedy to 44-letni mieszkaniec Poznania, jadący samochodem osobowym od strony Czarnego Boru, przy skręcie w lewo w kierunku na Jabłów, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym 44-letniemu mieszkańcowi Jeleniej Góry. W wyniku zdarzenia uszkodzony został także trzeci zaparkowany poza drogą samochód. Trzy osoby trafiły do szpitala. Na szczęście doznały niegroźnych obrażeń ciała. Funkcjonariusze ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. Ostatecznie i w tym przypadku czynności zakończyły się na postępowaniu mandatowym. Grzywna wyniosła 1500 złotych. Sprawca otrzymał 12 punktów karnych. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne pojazdów za uszkodzenia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Ingo poniedziałek, 12.02.2024 15:31
Tak sie konczy scinanie zakretow,przez nieodpowiedzialnych ,pseudo kierowcow.