Dwa poważne wypadki na terenie Wałbrzycha - jedenaście osób w szpitalu!

poniedziałek, 17.1.2022 11:16 975 0

W sobotę na głównych ulicach Wałbrzycha doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych. Łącznie w zdarzeniach tych jedenaście osób trafiło do szpitala. Do pierwszego z nich doszło nad ranem na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu, gdzie sprawca nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, a do drugiego wieczorem na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z Prostopadłą. Kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu uczestnikowi ruchu. 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w sobotę po godzinie 8:00 na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu. Z zebranych na miejscu zdarzenia przez policjantów informacji wynika, że jadący w kierunku ul. Wrocławskiej 52-letni mieszkaniec Kamiennej Góry kierujący ciągnikiem samochodowym, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze kierowanym przez siebie pojazdem wpadł w poślizg, przejechał pas zieleni, zjechał na przeciwległy pas ruchu i ciągnikiem uderzył w bok jadącego z przeciwnego kierunku busa kierowanego przez 49-letniego wałbrzyszanina. Ostatecznie dziewięcioro uczestników – pasażerowie busa - trafiło do szpitali w Wałbrzychu i Świdnicy. Na szczęście większość jeszcze tego samego dnia została wypisana z placówek medycznych. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawcy zdarzenia policjanci zatrzymali prawo jazdy. Odebrali również dowody rejestracyjne pojazdów za uszkodzenia.

Kilka godzin później – po godzinie 17:30 – doszło do innego poważnego wypadku drogowego. 21-latek kierujący samochodem osobowym skręcając w lewo z ul. Wrocławskiej w ul. Prostopadłą, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego kierunku innym samochodem osobowym 55-latkowi z powiatu świdnickiego. W wyniku tego zdarzenia dwoje pasażerów trafiło do szpitala na badania. I w tym przypadku na szczęście nie były to poważne obrażenia ciała. Policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy oraz odebrali oba dowody rejestracyjne za uszkodzenia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)