Dorośli mężczyźni trafili za kraty aresztu śledczego, 15-latka do placówki wychowawczej

poniedziałek, 12.2.2024 12:33 131 0

Cztery osoby trafiły w miniony weekend w ręce głuszyckich, wałbrzyskich i boguszowskich policjantów. Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn – 41-latek - był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Drugi – 42-latek - spędzi najbliższy czas w więzieniu za udział w pobiciu. 40-latek natomiast powinien przebywać w zakładzie karnym za wcześniejsze kradzieże oraz niezatrzymanie się policjantom do kontroli drogowej, a 15-latka decyzją sądu została przewieziona do młodzieżowego ośrodka wychowawczego w związku z przejawami demoralizacji.

W piątek po godzinie 18:00 policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy udali się na ul. Noworudzką w Jedlinie-Zdroju, gdzie w jednym z mieszkań przy tej ulicy zatrzymali ukrywającego się 41-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie karnym na najbliższych 50 dni. Mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem za wcześniejsze kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Noc spędził w policyjnej celi, a w sobotę został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi ostatecznie do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju.

Dzień później po godzinie 20:30 inni funkcjonariusze tej samej jednostki pojechali na ul. Kościuszki do Walimia, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali 42-letniego mieszkańca tej miejscowości. Według policyjnych systemów mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie za udział w pobiciu, a przy tym uszkodzenie ciała u innej osoby. 42-latek resztę weekendu spędził w policyjnej celi, a dzisiaj o poranku został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Ostatecznie trafi w wyznaczonego więzienia, gdzie spędzi 78 dni.

W niedzielę po godzinie 10:00 policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udali się na ul. Żeromskiego w tej miejscowości. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że w jednym z mieszkań przy tej ulicy ma przebywać ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 40-latek. Boguszowianin był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu i powinien spędzić najbliższe dwa lata w więzieniu, gdyż został skazany prawomocnymi wyrokiami za wcześniejsze kradzieże oraz niezatrzymanie się policjantom do kontroli drogowej. Funkcjonariusze osadzili go na noc w policyjnej celi, a dzisiaj przewieźli mężczyznę do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego zakładu karnego.

Tego samego dnia przed godziną 17:00 w ręce policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu na ul. Długosza na Piaskowej Górze wpadła natomiast 15-latka. W trakcie legitymowanie potwierdziło się, że nieletnia wyrokiem sądu rodzinnego powinna przebywać w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Sobótce w związku z przejawami demoralizacji. Po wykonanych czynnościach funkcjonariusze przewieźli młodą wałbrzyszankę do w/w placówki.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)