Doprowadził do rozszczelnienia instalacji gazowej, bo chciał sprzedać rury na złomie

środa, 15.9.2021 08:57 207 1

Funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu zatrzymali w zeszłym tygodniu 49-latka. Mężczyzna w stanie nietrzeźwości demontował rury instalacji gazowej w swoim mieszkaniu, przez co doprowadził do jej rozszczelnienia. Na szczęście szybko zareagowali mieszkający z nim lokatorzy, zakręcając dopływ gazu do lokalu. Wałbrzyszanin, który był kompletnie pijany, usłyszał już zarzut narażenia mieszkańców budynku na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Przez nieodpowiedzialne zachowanie 49-letniego mężczyzny, który rozszczelnił instalację gazową w swoim mieszkaniu, w miniony piątek po południu mogli zginąć lokatorzy jednego z budynków w Rynku w Wałbrzychu. To właśnie wtedy policjanci otrzymali informację o tym, iż właśnie w tym miejscu ulatnia się gaz. Na szczęście mieszkający z podejrzanym lokatorzy szybko zorientowali się co wyprawia ich sąsiad i zakręcili zawór główny. Nie było również potrzeb ewakuowania pozostałych mieszkańców bloku.

W toku wykonanych czynności wałbrzyscy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w momencie zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał około 2 promili alkoholu w organizmie. 49-latek odpowie teraz przed sądem za narażenie mieszkańców kamienicy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: K P w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Quadrio środa, 15.09.2021 09:18
Powiesić za jaja debila.