Dominacja lidera ze Szczawna

poniedziałek, 6.11.2017 09:17 765 0

Jak na lidera przystało, zespół MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój podszedł do kolejnego spotkania mocno skoncentrowany. Bilans 5-0 przed sobotnim spotkaniem z KKS Siechnice zobowiązywał, a licznie zgromadzona publiczność mobilizowała do tego, aby po spotkaniu MKS mógł dopisać sobie kolejne 2 punkty w ligowej tabeli.

W wyjściowej piątce drużyny ze Szczawna oprócz kapitana zespołu Bartłomieja Józefowicza, znaleźli się również: Adrian Stochmiałek, Łukasz Kołaczyński, Mateusz Myślak i Przemysław Olszewski. To właśnie ci zawodnicy poprowadzili MKS do zwycięstwa w pierwszej kwarcie 22:15. Choć początek był dość nerwowy, a piłka nie chciała wpadać do kosza przyjezdnych, to właśnie podopieczni trenera Borzemskiego okazali się lepsi w pierwszej odsłonie.

Druga kwarta nie przyniosła dużo zmian, MKS wciąż kontrolował spotkanie, a drużyna z Siechnic próbowała niwelować stratę rzutami z dystansu, których do celu w całym meczu dotarło aż 10. Najlepszy w tym elemencie w drużynie KKS-u był Tomasz Gruba, który trzykrotnie posłał piłkę do kosza zza luni 6,75m. Po zwycięstwie w 2 kwarcie 23:21 MKS schodził na przerwę z 9 punktowym prowadzeniem 45:36.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia MKS-u, który po kilku minutach prowadził już różnicą 19 oczek 60:41. Końcówka kwarty należała jednak do czwartej drużyny ligi, której udało się odeprzeć ataki miejscowych. Po kilku udanych akcjach w ofensywie KKS Siechnice zmniejszył straty do 8 punktów 64:56 i wynik końcowy wciąż pozostawał sprawą otwartą.

W ostatnich 10 minutach podrażnieni w 3 kwarcie miejscowi pokazali, że nie przypadkowo posiadają bilans 5-0 i wcale nie zamierzają na tym poprzestawać. Koncertowo rozegrana kwarta zakończyła się zwycięstwem MKS-u 22:9 i całego spotkania 86:65.

Zwycięstwo 21 punktami z jedną z silniejszych ekip w lidze, może świadczyć tylko o tym, że w tym sezonie drużyna ze Szczawna powalczy nie tylko o baraże do 2 ligi, ale spróbuje zwyciężyć całą ligę. W chwili obecnej rywalem, który może pokrzyżować plany podopiecznym Borzemskiego, wydaje się być ekipa Chromika Żary. Czas pokaże, czy faktycznie tak będzie, a już 25 listopada w Szczawnie-Zdroju dojdzie do pierwszej konfrontacji obu ekip. Mamy nadzieję, że to MKS wyjdzie z niej zwycięsko.

MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój – KKS Siechnice 86:65 (22:15; 23:21; 19:20; 22:9).

W meczu punktowali:

MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój: Stochmiałek Adrian 21pkt.(1×3), Kołaczyński Łukasz 14pkt., Olszewski Przemysław 14pkt., Józefowicz Bartłomiej 13pkt. (3×3), Myślak Mateusz 9pkt., Wackowski Dawid 9pkt.(1×3), Murzacz Hubert 2pkt., Smoleń Paweł 2pkt.,  Knach Tomasz 2pkt.,Pilarczyk Mateusz 0pkt., Przydryga Paweł 0pkt., Grabka Jakub 0pkt.

KKS Siechnice: Gruba Tomasz 15pkt.(3×3), Marcinkowski Wiktor 12pkt.(1×3), Kubiak Wojciech 10pkt.(2×3), Oswald Damian 7pkt. 1×3), Dziurowski Leszek 7pkt.(1×3), Jochacy Maciej 6pkt., Mysłek Krzysztof 7pkt., Dubiel Konrad 5pkt.(1×3), Ziętek Marcin 3pkt.(1×3), Sulima Michał 0pkt., Omasta Michał0pkt., Panfil Jakub 0pkt.,