Dolnośląska KAS na tropie pseudofabryki farmaceutyków z amfetaminą

czwartek, 28.7.2022 09:15 209 0
  • Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) we współpracy z funkcjonariuszami Policji wykryli pseudofabrykę, która zajmowała się produkcją środków farmaceutycznych na bazie amfetaminy.
  • W czynnościach pomagał funkcjonariuszom pies służbowy – Aria.
  • Wyroby były nielegalnie produkowane i sprzedawane przez Internet.

 

Domowa pseudofabryka

Dolnośląscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej we współpracy z funkcjonariuszami Policji skontrolowali posesję w Wałbrzychu. Pies służbowy z dolnośląskiej KAS ujawnił śladowe ilości narkotyków na roboczym blacie kuchni oraz na 100 ml butelkach. Przy pomocy detektora narkotykowego funkcjonariusze potwierdzili, że znalezioną substancją jest amfetamina.

 

Aria wywąchała więcej

W trakcie przeszukania kolejnych pomieszczeń domu, pies wywąchał w koszu na śmieci woreczki strunowe z resztkami białej substancji, czarny worek ze zbryloną białą masą. Dzięki przeprowadzonym badaniom okazało się, że ujawnione substancje to amfetamina i kofeina. Wszystkie znalezione półprodukty i gęste soki owocowe były składnikami do produkcji finalnego produktu – syropu.

 

Farmaceutyki o kontrowersyjnym pochodzeniu

Na terenie kontrolowanego domu funkcjonariusze znaleźli również 100 ml butelki z nieznaną substancją. Na jednym z opakowań widniała nazwa środka farmaceutycznego, który znany jest jako środek odchudzający.
W Polsce farmaceutyk ten nie jest dopuszczony do sprzedaży, a jego nabycie nie jest zgodne z prawem, ponieważ ma status substancji dopingującej i narkotycznej.  

W wyniku wspólnych działań dolnośląskiej KAS i Policji zlikwidowano nielegalny proceder dystrybucji niebezpiecznych dla zdrowia i życia środków farmaceutycznych.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)