Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców wyeliminowanych z ruchu

środa, 22.6.2022 09:21 144 0

20 czerwca policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy mieli orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo jeden z nich prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem.

20 czerwca po godzinie 18:00 policjanci z Ogniwa Wywiadowczego wałbrzyskiej komendy na ul. Wańkowicza w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku 37-letniego mężczyznę, który prowadził pojazd pomimo obowiązującego zakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w maju 2022 roku.

Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia kilka minut przed północą. Policjanci z wałbrzyskiej drogówki na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu wyeliminowali z ruchu 32-latka, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Wałbrzycha wsiadł za kierownicę mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. To jednak nie jedyne przestępstwo jakiego się dopuścił. Nieodpowiedzialny kierowca posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy na początku 2022 roku.

O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Przypominamy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Za jazdę pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami można trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czeka także wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek