Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim w Czarnym Borze

wtorek, 21.6.2022 08:51 421 0

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Członka Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Mirosława Potapowicza, Wójta Gminy Czarny Bór i Członka Zarządu Polskiego Związku Biathlonu Adama Góreckiego oraz trenerów UKN Melafir Czarny Bór: Jerzego Szydy i Roberta Szczepaniaka. W konferencji udział wzięli także zawodnicy UKN Melafir Czarny Bór: Julia Tomasiak oraz Kamil Wodziak. 

Tematem konferencji były zaplanowane w dniach 27-30 czerwca Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Organizatorami zawodów są: Polski Związek Biathlonu, UKN Melafir Czarny Bór, Gmina Czarny Bór. Impreza ta podobnie jak rok temu odbędzie się na stadionie Melafiru w Czarnym Borze. Będzie to druga impreza zaliczana do klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska – Lato 2022”.

Wydarzenie rozpocznie się treningami oficjalnymi w poniedziałek 27 czerwca. W następnych trzech dniach rywalizacja toczyć się będzie w biegu indywidualnym, sprincie oraz mass starcie i sztafecie. Medale przyznawane będą w pięciu kategoriach wiekowych – od seniora po młodzika młodszego. Zapisy otwarte będą do 24 czerwca do godziny 12:00 pod linkiem https://www.biathlon.bgtimesport.pl/zawody.

Podczas oficjalnego otwarcia zawodów 28 czerwca o godz. 11:45 w Czarnym Borze zostanie również oficjalnie uruchomiona nowa strzelnica.

Rok temu po tytuły mistrzowskie sięgali Monika Hojnisz-Staręga (indywidualny, sprint, mass start), Grzegorz Guzik (indywidualny), Konrad Badacz (sprint) oraz Andrzej Nędza-Kubiniec (mass start).

źródło: FB Ziemia Wałbrzyska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek