Czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w miniony weekend, w tym dwóch jadących na hulajnogach

wtorek, 10.5.2022 09:20 226 0

Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali na ulicach naszego miasta czterech nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch mężczyzn, którzy jechali drogami publicznymi hulajnogami elektrycznymi, co również jest zabronione prawem. Rekordzista tym razem wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących 7 maja około godziny 8:00 zatrzymali do kontroli drogowej w Wałbrzychu na ul. Pocztowej policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy. 28-letni mieszkaniec naszego miasta podczas jazdy samochodem osobowym miał w wydychanym powietrzu 0,64 promila alkoholu. W trakcie wykonywanych przez mundurowych czynności mężczyzna utracił prawo jazdy.

W niedzielę w środku nocy – około godziny trzeciej - funkcjonariusze "drogówki" zauważyli jadącego ulicą 11 Listopada w Wałbrzychu na hulajnodze elektrycznej młodego mężczyznę. Postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że wałbrzyszanin był kompletnie pijany. 24-latek wydmuchał 1,57 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu wrócił pieszo.

Wczoraj przed ósmą rano natomiast w ręce policjantów prewencji wpadł natomiast 59-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym również znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał on 0,82 promila tej substancji w organizmie. W jego przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu.

To nie był jednak koniec działań związanych ze zwalczeniem pijanych uczestników ruchu drogowego z wałbrzyskich ulic. Dzisiaj po północy funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali stan trzeźwości kolejnego mężczyzny kierującego hulajnogą elektryczną. 30-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 0,87 promila alkoholu w organizmie. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych, a do domu wrócił pieszo.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami - tak jak rowerzyści - natomiast z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek