Zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich doprowadził do poważnie wyglądającej kolizji

środa, 24.11.2021 09:42 585 0

23 listopada wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich w stanie upojenia alkoholowego jechał po drodze publicznej spycharko-ładowarką, drugi doprowadził do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego na ul. Piotrowskiego w Wałbrzychu. Na szczęście w obu przypadkach nikomu mu się nie stało. Teraz za popełnione przestępstwa obaj podejrzani mogą trafić za kraty więzienia.

Pierwszy z kierujących - 44-letni mieszkaniec Wałbrzycha - został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego przed godziną 13:00 przy ul. Mieroszowskiej w Wałbrzychu. Mężczyzna podczas kierowania spycharko-ładowarką miał 2,35 promila alkoholu w organizmie. Po opuszczeniu pojazdu ledwo trzymał się na nogach.

Po godzinie 23:00 w ręce innych policjantów „drogówki” w Wałbrzychu na ul. Piotrowskiego wpadł 19-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna rozbił kierowany przez siebie samochód osobowy zjeżdżając z jezdni i uderzając w barierki mostu nad rzeką Pełcznica. Badanie wykazało u młodego mężczyzny 1,48 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze elektronicznie odebrali wałbrzyszaninowi prawo jazdy.

Obaj sprawcy czynów zabronionych staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mogą trafić za kraty więzienia na dwa lata. Grozi im także wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Drugi z nich odpowie dodatkowo za spowodowanie zdarzenia drogowego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek