Jeden z zatrzymanych do kontroli drogowych kierujących był nietrzeźwy, drugi miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów

wtorek, 23.11.2021 09:36 232 0

61-letni mieszkaniec Wałbrzycha został wczoraj nad ranem zatrzymany na jeździe w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna był kompletnie pijany. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z kontrolowanych kierujących – 22-latek – poruszał się pomimo cofniętych wobec niego uprawnień do prowadzenia pojazdów. Obaj podejrzani za popełnione przestępstwa mogą trafić za kraty więzienia na 2 lata.

Nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy przed godziną 10:00 na ul. Fortecznej w Wałbrzychu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 61-latka 2,39 promila tej substancji w organizmie. Tym samym mężczyzna utracił uprawnienia do kierowania samochodami oraz motocyklami.

Po południu – przed godziną 13:00 - inni policjanci „drogówki” zatrzymali w Jedlinie-Zdroju na ul. Narutowicza 22-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Kierował on pojazdem pomimo wydanej kilka tygodni temu przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Obaj mężczyźni staną teraz przed sądem. Za popełnienie tego typu przestępstw drogowych grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek