Groził sąsiadom. W kierunku jednej z pokrzywdzonych wycelował z wiatrówki

wtorek, 23.11.2021 09:30 387 0

Policjanci pierwszego komisariatu zatrzymali bezpośrednio po zgłoszeniu 47-letniego wałbrzyszanina, który groził swoim sąsiadom. Mężczyzna do popełnienia przestępstwa w stosunku do jednej z pokrzywdzonych użył nawet wiatrówki, kierując lufę pistoletu w jej kierunku. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu agresywny mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

W poprzedni czwartek przed południem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o tym, że 47-letni lokator jednego z budynków przy ul. Andersa w Wałbrzychu od dłuższego czasy terroryzował sąsiadów i groził im pozbawieniem życia, a oni obawiają się o swoje zdrowie. Podejrzany podczas wymiany zdań z jedną z pokrzywdzonych, dodatkowo w jej kierunku skierował broń w postaci wiatrówki. Nie strzelił, ale sytuacja ta wyglądała bardzo groźnie.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci pierwszego komisariatu już po chwili byli na miejscu i w toku wykonanych czynności ostatecznie zatrzymali agresywnego mężczyznę. Zabezpieczyli również broń, z której 47-latek miał grozić kobiecie. Teraz odpowie on za kierowanie gróźb karalnych w stosunku innych osób, wzbudzając w nich obawę, że groźby te zostaną spełnione. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Sąd po przeanalizowaniu zebranego w sprawie materiału dowodowego zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla sprawcy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek