Policjanci zabezpieczyli większe ilości narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Tymczasowy areszt dla 25-latka

wtorek, 23.11.2021 09:24 718 0

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w miniony czwartek po południu zatrzymali 25-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który miał przy sobie oraz ukrywał w swoim mieszkaniu spore ilości środków odurzających i psychotropowych. W toku czynności procesowych funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie także udzielanie narkotyków innym osobom. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 25-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Mundurowi realizując informację własną 18 listopada około godziny 17:00 udali się do Szczawna-Zdroju. Tam na jednej z ulicy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 25-latka, który przy sobie posiadał narkotyki w postaci marihuany. Następnie udali się do jego miejsca zamieszkania. W jednym z pokoi – w walizce - ujawnili i zabezpieczyli większe ilości amfetaminy i marihuany oraz podręczną wagę. Łącznie z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować blisko 1700 porcji handlowych tych środków psychotropowych oraz odurzających. Podczas dalszych czynności z zatrzymanym policjanci ustalili również, że 25-latek udzielał narkotyków innym osobom.

Młody mężczyzna decyzją sądu trafił już do aresztu. Spędzi tam najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków zabronionych prawem oraz udzielanie ich inny osobom wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii może trafić za kraty więzienia nawet na 10 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek