Zatrzymani nietrzeźwi kierujący i ci z zakazami sądowymi, w tym jeden poszukiwany

wtorek, 23.11.2021 09:21 224 0

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w ciągu minionego weekendu zatrzymali w Wałbrzychu oraz regionie czworo znajdujących się pod wpływem alkoholu uczestników ruchu drogowego. Rekordzista kierujący rowerem miał 2,37 promila tej substancji w organizmie. W ręce policjantów wpadli także ci, którzy decyzjami sądu na dłuższy czas mieli powstrzymać się od poruszania się pojazdami, w tym jeden poszukiwany celem osadzenia w areszcie śledczym za popełnione wcześniej przestępstwa.

19 listopada po godzinie 23:00 policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali w tej miejscowości kompletnie pijanego rowerzystę, który poruszał się jednośladem od lewej do prawej strony drogi. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego miał 2,37 promila alkoholu w organizmie. Cyklista dalej więc nie pojechał.

W sobotę tuż po północy funkcjonariusze zespołu prewencji drugiego komisariatu postanowili skontrolować jadącą ul. 1 Maja w Wałbrzychu motorowerzystkę. Ich typ okazał się trafiony. 32-letnia kobieta również była pijana. Urządzenie wskazało, że miała w organizmie 1,36 promila alkoholu.

Tego samego dnia około godziny 14:30 funkcjonariusze Posterunku Policji w Mieroszowie udali się w patrol do Unisławia Śląskiego. To właśnie tam zauważyli jadącego rowerzystę. Okazało się, że i on był nietrzeźwy.  Wynik badania 40-latka to 1,28 promila alkoholu w organizmie.

Po godzinie 17:00 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. 33-letni wałbrzyszanin trzema już wyrokami Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2020 i 2021 roku powinien powstrzymać się od jazdy wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Tego jednak po raz kolejny nie zrobił.

W Wałbrzychu na ul. Chrobrego policjanci skontrolowali kolejnego kierującego samochodem osobowym. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u wałbrzyszanina 1,07 promila tej substancji w organizmie. Okazało się, że mężczyzna posiadał również wydany w zeszłym roku przez Sąd Rejonowy w Wolsztynie zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a także był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli za popełnione wcześniej przestępstwa.

Nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, a także wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Rowerzyści muszą się spodziewać wysokiej grzywny. Kierujący z zakazami sądowymi natomiast liczyć się z pobytem za kratami więzienia nawet 5 lat oraz dożywotnim zakazem kierowania pojazdami. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek