Upodobał sobie kosmetyki. Kolejny złodziej odpowie przed sądem

poniedziałek, 22.11.2021 09:16 204 0

Przez ostatnie dwa tygodnie przychodził do jednego ze sklepów w wałbrzyskiej galerii handlowej i wykradał z niego kosmetyki. Ostatecznie dzięki pracownikom ochrony tej placówki, którzy zaalarmowali mundurowych o ostatnim ze zdarzeń, mężczyzna wpadł w ręce wałbrzyskich policjantów drugiego komisariatu. 39-latek stanie teraz przed sądem. Za kratami więzienia może spędzić nawet 5 lat.

Policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu praktycznie codziennie prowadzą kontrole rejonów placówek handlowych w naszym mieście. Celem nadrzędnym dla funkcjonariuszy jest bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przyjezdnych, a także zapobieganie popełnianiu przestępstw w ich rejonach. Tym razem funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego tej jednostki w miniony piątek po południu patrolowali rejon Sobięcina. Kiedy przed godziną 17:00 otrzymali informację o będącym na terenie galerii handlowej złodzieju, szybko udali się na miejsce zdarzenia.

Okazało się, że 39-latek został ujęty przez pracowników ochrony na kradzieży kosmetyków. Ostatecznie zatrzymany wałbrzyszanin został doprowadzony do komisariatu. Tam policjanci udowodnili mu, że w ciągu ostatnich kilkunastu dni kilkakrotnie wychodził z tego samego sklepu nie płacąc za zakupy, a starty oszacowane zostały łącznie na blisko tysiąc złotych. Podczas czynności procesowych podejrzany przyznał się do popełnionych czynów.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek