Czołowe zderzenie dwóch pojazdów w Wałbrzychu

czwartek, 18.11.2021 09:24 527 0

Wałbrzyscy policjanci kolejny raz apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, we wtorek około godziny 13:30 62-letni kierujący samochodem osobowym jadąc w kierunku Nowego Miasta, w wyniku chwilowej utraty świadomości stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i - chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzającym samochodem - przeciął oś jezdni i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku inny pojazd, którym kierowała 46-letnia mieszkanka Wałbrzycha, a następnie w zaparkowany przy drodze samochód dostawczy. Poszkodowanej policjanci udzielili pomocy medycznej, po czym została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali oba dowody rejestracyjne pojazdów za uszkodzenia. Ustalili podczas wykonywanych czynności, że oboje kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu okazało się jednak, że sprawca zdarzenia na co dzień zażywa leki, które mogą wpływać na obniżenie sprawności psychomotorycznej, dlatego odebrali 62-latkowi prawo jazdy. Zlecili także w placówce medycznej pobranie krwi do badań laboratoryjnych, celem sprawdzenia i potwierdzenia, czy środki te nie działają podobnie do narkotyków lub alkoholu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek