Odpowie za posiadanie sporej ilości narkotyków w postaci marihuany

środa, 17.11.2021 09:16 531 0

Spore ilości narkotyków w postaci marihuany ujawnili i zabezpieczyli w jednym z domków jednorodzinnych oraz w budynku gospodarczym należącym do mieszkańca Rzeczki policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy. Mundurowi do sprawy zatrzymali 41-letniego mężczyznę, któremu prowadzący dalsze postępowanie w sprawie funkcjonariusze z Głuszycy postawili zarzut posiadania środków odurzających.

W wyniku pracy operacyjnej mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odwiedzili w poniedziałek wieczorem jeden z domów mieszkalnych w powiecie wałbrzyskim. 41-letni mężczyzna nie krył zaskoczenia, kiedy policjanci podczas przeszukania pomieszczeń oraz położonego kilkaset metrów dalej budynku gospodarczego m.in. w skrytce pieca znaleźli ukryty słoik z zielonym suszem roślinnym. Z zabezpieczonych narkotyków w postaci marihuany można było wykonać blisko 400 porcji handlowych tych środków odurzających.

41-latek ostatecznie został zatrzymany i stanie teraz przed sądem. Za posiadanie substancji zabronionych prawem wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek