Dokonał kradzieży sklepowej, a interweniującym policjantom okazał dowód osobisty innej osoby

środa, 13.10.2021 12:29 166 0

Dokonał kradzieży sklepowej, a kiedy został ujęty przez ochronę obiektu i na miejsce przyjechali policjanci prewencji pierwszego komisariatu, 33-latek z powiatu legnickiego podczas legitymowania posłużył się cudzym dokumentem tożsamości. Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje i zatrzymali podejrzanego. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek wieczorem. 33-letni mieszkaniec Prochowic przyjechał na tzw. gościnne występy. Wszedł do jednej z drogerii przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu i ukradł z niej kosmetyki o wartości blisko 500 złotych, co zauważyli pracownicy ochrony obiektu, którzy ujęli mężczyznę i wezwali na miejsce policjantów.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu podczas legitymowania poprosili sprawcę wykroczenia o okazanie dowodu osobistego. Już po chwili okazało się, że 33-latek posłużył się dokumentem tożsamości, który wcześniej znalazł, a należał do innego mieszkańca Prochowic. Mężczyzna został więc przez policjantów zatrzymany i noc spędził za kratami celi wałbrzyskiej komendy, gdzie następnego dnia usłyszał zarzuty.

Teraz mieszkańca powiatu legnickiego czeka sprawa sądowa. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek