Dwa zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych

wtorek, 21.9.2021 08:28 656 0

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy w wyniku upojenia alkoholowego doprowadzili do poważnie wyglądających – ale na szczęście niegroźnych w skutkach - kolizji drogowych. 

Pierwszy z kierujących - 18-letni mieszkaniec Wałbrzycha - został zatrzymany w sobotę przed północą w Szczawnie-Zdroju. Młody mężczyzna mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wjechał kierowanym przez siebie samochodem osobowym w zaparkowane na ul. Sienkiewicza w tej miejscowości trzy inne pojazdy. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany nie posiadał uprawnień kat. B. Prowadzony przez niego samochód trafił więc na parking strzeżony.

Kilka godzin później – w niedzielny poranek - funkcjonariusze „drogówki” na ul. Niepodległości w Wałbrzychu zatrzymali natomiast 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który uderzył kierowanym przez siebie samochodem osobowym w latarnię miejską. Badanie wykazało u mężczyzny blisko 2,9 promila alkoholu w organizmie. Po wykonanych na miejscu czynnościach samochód 35-latka również trafił na parking strzeżony. Okazało się, że sprawca kolizji miał już w lipcu tego roku zatrzymane prawo jazdy za podobny czyn.

Obaj sprawcy staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowych 18-latkowi oraz 35-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek