Podczas akcji z dziećmi pn. „Bezpieczna droga do szkoły” wpadł kierujący znajdujący się pod wpływem alkoholu

poniedziałek, 13.9.2021 10:45 235 0

Dążąc do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły, policjanci z Boguszowa - Gorc spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 właśnie w ramach akcji pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczestnicy spotkania wręczali papierowe kwiatki wzorowym kierowcom. Niestety 57- letni kierujący nie zasłużył na prezent od dzieci. Wsiadł za kierownicę mając 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Aby najmłodsi wiedzieli, jakie sytuacje są dla nich szczególnie niebezpieczne oraz jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie – Gorcach zorganizowali spotkanie z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w tej miejscowości w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”.

Funkcjonariusze podczas spotkania przekazali najmłodszym informacje, które pozwolą na ukształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadomienie im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, a także jak sobie radzić w takich sytuacjach. Mundurowi omówili z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomnieli m. in. o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz chodzenia właściwą stroną drogi. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na konieczność korzystania z fotelików oraz z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Młodzi uczniowie mieli też okazję do przećwiczenia prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci chętnie wcieliły się w rolę „samochodzików” i pieszych. Policjanci przykazali uczniom opaski odblaskowe i zwracali uwagę na to, jak ważne są elementy odblaskowe noszone w widocznym miejscu po zmroku.

Największą atrakcją w czasie spotkania była przeprowadzona przez funkcjonariuszy kontrola stanu trzeźwości kierujących poruszających się w obrębie szkoły. Dzieci wręczały wykonane przez siebie papierowe kwiatki dla wzorowych kierowców, co było również miłym zaskoczeniem dla samych kierujących. Niestety jeden z kierujących nie otrzymał nagrody. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 57-letni mieszaniec powiatu wałbrzyskiego prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Wynik badania wykazał u niego 0,4 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedziany kierowca odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem.

Jednocześnie przypominamy rodzicom, że pomimo wzmożonych działań funkcjonariuszy nie mogą oni czuć się zwolnieni z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa swym pociechom. Odprowadzając dziecko do szkoły powinni pokazać dzieciom nie najkrótszą, a najbezpieczniejszą drogę do placówki oświatowej. Tą drogą wspólnie z dziećmi powinni kilkakrotnie przejść, utrwalając prawidłowe zachowania oraz zwrócić uwagę na zagrożenia związane z ruchem drogowym, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich dzieci.

źródlo: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek