Odpowie za oszustwa - usłyszał dziewięć zarzutów

środa, 28.7.2021 10:48 459 0

Policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali 34-latka, który jest podejrzany o oszustwa. Mężczyzna podpisywał umowy z kontrahentami na wykonanie drewnianych konstrukcji, pobierał zaliczki w różnych kwotach, a następnie kontakt z nim się urywał. Teraz mężczyzna może spędzić za kratami więzienia 8 lat.

Funkcjonariusze kryminalni Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach od dłuższego czasu prowadzili czynności w sprawie oszustw, których miał się dopuścić 34-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna ostatecznie pod koniec zeszłego tygodnia usłyszał zarzuty.

Mundurowi na tym etapie postępowania ustalili, że podejrzany działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wprowadzał w błąd mieszkańców nie tylko z naszego regionu, ale i z terenu całego Dolnego Śląska. Podpisywał umowy na wykonanie drewnianych konstrukcji, pobierał zaliczki w kwocie od 6 do 12 tysięcy złotych, nie wykonywał zleceń, a kontakt z nim, albo się urywał, albo był mocno utrudniony.

Łącznie boguszowscy mundurowi postawili mężczyźnie dziewięć zrzutów związanych z tym procederem oraz zarzut przywłaszczenia powierzonego mu mienia w postaci rusztowania. 34-latek stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek