Wakacyjna przygoda w Głuszycy

środa, 14.7.2021 11:54 653 0

Okres wakacyjnego wypoczynku do doskonała okazja do poznania ciekawych miejsc, zawarcia nowych przyjaźni, ciekawych zajęć rozwijających zainteresowania, wesołych zabaw i aktywności sportowej- taki cel przyświeca organizacji zajęć wakacyjnych przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy. Zajęcia są dofinansowane z budżetu Gminy Głuszyca i podzielone są na dwa dwutygodniowe turnusy, które razem trwają od 5 do 30 lipca.

W programie głuszyckich zajęć wakacyjnych 2021 oprócz zajęć integracyjnych, plastycznych, biblioterapeutycznych czy sportowych  jest wiele wyjazdów do atrakcji turystycznych na terenie Dolnego Śląska. W pierwszym tygodniu zajęć dzieci odwiedziły już Podziemne Miasto Osówka, Minieuroland w Kłodzku oraz Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Drugi tydzień pierwszego turnusu rozpoczęto od zwiedzania Zamku Czocha. Ponadto dzięki uprzejmości Wydziału Promocji Województwa w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego dzieci otrzymały pakiet materiałów i będą mogły skorzystać z gry terenowej na Rynku  we Wrocławiu. Zaplanowano także m.in. zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra i wycieczki piesze po okolicy.

W czasie drugiego turnusu zajęć  młodzi głuszyczanie odwiedzą Zamek Grodno, Sztolnie Walimskie, Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, Muzeum Motoryzacji Topacz, Kolejkowo we Wrocławiu, a także Lapońską Wioskę Kalevala w Karpaczu i Wioskę Indiańską Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim. Przy sprzyjającej pogodzie uczestnicy zajęć  skorzystają również z wypoczynku na obiekcie kąpielowym w Głuszycy.

Zapowiada się wyjątkowa wakacyjna przygoda!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek