Groził 63-latkowi pozbawieniem życia, potem wybił szybę w jego aucie

wtorek, 15.6.2021 11:18 808 0

46-letniego mężczyznę zatrzymali w piątek po południu funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy. Policjanci podczas wykonywanych czynności procesowych ustalili, że mieszkaniec Wałbrzychaa nie był zadowolony z prac remontowych, jakie wykonywał na jego zlecenie pokrzywdzony mężczyzna, ale zamiast sytuację konfliktową rozwiązać w sposób zgodny z prawem, najpierw zagroził 63-latkowi pozbawieniem życia, a chwilę później rozbił boczną szybę w należącym do mieszkańca powiatu świdnickiego samochodzie dostawczym.

Do zdarzenia doszło przy ul. Kraka w Wałbrzychu 11 czerwca koło godziny 11:00. Niezadowolony z wykonanych prac remontowych 46-latek zagroził pozbawieniem życia 63-latkowi, a kiedy przestraszony mężczyzna schował się w swoim samochodzie, agresywny wałbrzyszanin metalową rurką wybił szybę boczną w jego pojeździe. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze kryminalni bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali podejrzanego.

Ostatecznie mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karanych w kierunku innej osoby oraz zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa może trafić za kraty więzienia na 5 lat. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu objęty został dozorem policyjnym. Ma także zakaz zbliżania się i kontaktowania z 63-latkiem. Policjanci zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 1300 złotych na poczet przyszłej kary.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek