Ukradli ze sklepu słodycze

czwartek, 10.6.2021 14:42 349 0

Ukradli sporą ilość słodyczy, a następnie wybiegli z jednego z marketów w Głuszycy i uciekli. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze miejscowego komisariatu niezwłocznie przeprowadzili czynności operacyjne i ostatecznie po kilkudziesięciu minutach zatrzymali trzech sprawców kradzieży. Okazało się, że za tym czynem stali poszukiwany 20-latek oraz jego dwóch nastoletnich kolegów w wieku 15 i 12 lat. Mundurowi odzyskali sporą ilość czekolad oraz bombonierek. Policjanci drugiego komisariatu dodatkowo udowodnili 20-latkowi dokonanie w ostatnim czasie dwunastu innych przestępstw, tym razem na terenie Wałbrzycha.

Do zdarzenia doszło w miniona środę przed godziną 19:00 w jednym ze sklepów znajdujących się przy ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy. Trzech wałbrzyszan w wieku od 12 do 20 lat udało się na gościnne występy, wykorzystało nieuwagę pracowników i ukradło słodycze o łącznej wartości ponad 930 złotych. Następnie wszyscy wybiegli z placówki handlowej.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z Głuszycy sprawdzili monitoring sklepowy i rozpoczęli poszukiwania złodziei. Pierwszych z nich – 15-latek - został zatrzymany na pobliskim przystanku. Za drugim mężczyzną – 20-latkiem – policjanci musieli udać się w pościg pieszy. I on jednak trafił w ich ręce po kilkuset metrach biegu. 12-latek, któremu wcześniej udało się wsiąść do autobusu komunikacji miejskiej, również nie uniknął kontaktu z mundurowymi, którzy czekali na niego na końcowym przystanku w Głuszycy Górnej. Cała trójka już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia była więc w rękach funkcjonariuszy. Mundurowi odzyskali blisko połowę ze skradzionych produktów.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 20-latek jest poszukiwany za wcześniejsze kradzieże, które popełnił jako nieletni i dzisiaj zostanie odwieziony do Zakładu Poprawczego w Głogowie. Dodatkowo policjanci drugiego komisariatu udowodnili mu popełnienie w ostatnim czasie szeregu innych przestępstw na terenie Wałbrzycha. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty kradzieży, sześć zarzutów kradzieży z włamaniami do obiektów oraz dwa zarzuty zniszczenia mienia. Teraz za kratami więzienia młody mieszkaniec naszego miasta może spędzić nawet 10 lat. O losie dwóch nastolatków zadecyduje natomiast sąd rodzinny. Starszy z nich - 15-latek - odpowie za kradzież sklepową jako nieletni sprawca czynu karalnego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek