Przywłaszczył sobie powierzone mienie, był też poszukiwany za uchylanie się od alimentów

środa, 9.6.2021 14:19 226 0

41-letni mieszkaniec Wałbrzycha na początku maja tego roku pożyczył od jednej z wałbrzyszanek telefon komórkowy, słuchawki oraz powerbanka, jednak w określonym czasie nie oddał mienia właścicielce. Policjanci pierwszego komisariatu działając operacyjnie w toku prowadzonego postępowania wczoraj zatrzymali sprawcę przestępstwa. Podejrzany ukrywał się od dłuższego czasu przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż był poszukiwany za niealimentację i najbliższe miesiące spędzi w więzieniu.

Funkcjonariusze Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu we wtorek przed południem udowodnili, zatrzymanemu w jednym z mieszkań przy ul. Brygady Górniczej w Wałbrzychu 41-latkowi, przywłaszczenie powierzonego mu wcześniej mienia o wartości 560 złotych.

W toku wykonanych czynności ustalili również, że podejrzany jest poszukiwany przez wałbrzyski sąd celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Dlatego też ostatecznie mundurowi przewieźli 41-latka do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi teraz do jednego z zakładów karnych usytuowanych na terenie naszego kraju. Podejrzanemu za przywłaszczenie mienia grozi jednak dodatkowa kara pozbawienia wolności do lat 5. O losie przestępcy ponownie zadecyduje więc sąd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek