Zatrzymany za kierowanie pojazdem mimo sądowego zakazu

środa, 9.6.2021 09:49 193 0

40-letniego kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali 8 czerwca przed południem wałbrzyscy policjanci. Kolejny raz funkcjonariusze przypominają, jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

40-letni wałbrzyszanin poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany około godziny 12:00 na ul. Ludowej w Wałbrzychu przez policjantów zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z zeszłego roku mieszkaniec Wałbrzycha ma obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Okazało się, że nie jest to pierwsze tego typu przestępstwo popełnione przez mężczyznę.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Policja zapowiada dalsze działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek