Odpowiedzą za zniszczenie mienia, jeden dodatkowo za znęcanie się nad partnerką

wtorek, 8.6.2021 09:27 194 0

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą przed sądem za zniszczenie mienia. Jeden z podejrzanych uszkodził drzwi wejściowe do budynku, drugi szybę wystawową sklepu, a trzeci karoserię samochodu osobowego. Policjanci w toku wykonanych czynności procesowych udowodnili ostatniemu z wymienionych podejrzanych, że znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką.

W piątek nad ranem w wyniku zebranych informacji w sprawie policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali przy ul. Wyspiańskiego w tej miejscowości 51-latka, który pod koniec zeszłego roku uszkodził futrynę oraz drzwi wejściowe budynku, w którym mieszka. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że pokłócił się wtedy ze swoja partnerką i będąc w stanie nietrzeźwości wyładował swoją frustrację na drzwiach, gdyż nie mógł dostać się na klatkę schodową. Straty przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej oszacowali na kwotę blisko 700 złotych.

Tego samego dnia przed północą dzielnicowi drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o tym, że nietrzeźwy mężczyzna uszkodził zaparkowany przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu samochód osobowy, a straty oszacowane zostały na kwotę około 600 złotych. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, iż ponownie w tle jest konflikt pomiędzy dwojgiem partnerów, a 50-letni mężczyzna od pewnego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną. Mężczyzna decyzją prokuratury ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz objęty został dozorem policyjnym.

W sobotę w godzinach porannych ponownie boguszowscy policjanci w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali kolejnego sprawcę dewastacji mienia. Tym razem funkcjonariusze udowodnili 26-latkowi, że 29 maja tego roku dokonał uszkodzenia szyby wystawowej jednego ze sklepów w tej miejscowości. W tym przypadku straty oszacowane zostały na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek