Sześć osób zatrzymanych z narkotykami

poniedziałek, 7.6.2021 09:51 211 0

Dwa dni działań i kolejnych sześć osób zatrzymali wałbrzyscy policjanci za posiadanie środków odurzających, bądź psychotropowych. W trakcie jednej z kontroli drogowych dodatkowo okazało się, że kierujący samochodem osobowym miał orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Policjanci kolejny raz informują, że działania mające na celu zwalczanie przestępczości, w tym tej narkotykowej, będą kontynuowane.

2 czerwca po południu funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy pełnili służbę w centrum miasta. Około godziny 17:30 zauważyli w rejonie ul. Skarżyskiej kilku młodych mężczyzn i postanowili sprawdzić, czy nie posiadają oni środków zabronionych prawem. W trakcie wykonywanych czynności potwierdziło się, że wszystkich trzech 21-latków ukrywało w wierzchniej odzieży środki odurzające w postaci marihuany.

Tego samego dnia około godziny 20:00 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy udali się na interwencję domową na ul. Dąbrowskiego w Wałbrzychu. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi znaleźli przy 51-letniej kobiecie narkotyki w postaci amfetaminy.

To jednak nie był koniec zatrzymań. W czwartek przed godziną 15:00 funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy oraz prewencji pierwszego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym podróżowali 23 oraz 19-latek z powiatu legnickiego. Starszy z mężczyzn kierujący pojazdem miał orzeczony przez miejscowy sąd i obowiązujący do 2025 roku zakaz kierowania pojazdami, młodszy natomiast posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany.

Wieczorem - po godzinie 20:00 - w ręce funkcjonariuszy prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podczas interwencji przy ul. Legnickiej w Wałbrzychu wpadł jeszcze 34-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna również był w posiadaniu środków odurzających w postaci marihuany.

Sześcioro zatrzymanym z narkotykami grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3, a jadącemu na zakazie sądowym 23-latkowi pięcioletni pobyt za kratami więzienia. O losie wszystkich podejrzanych zadecyduje sąd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek